Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Arılı kovan desteklemelerinde birlik üyesi şartı yok

Arılı kovan desteklemelerinde birlik üyesi şartı yok

Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu (TAHAP) Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “Arılı kovan desteklemelerinde birlik üyesi olma şartı yoktur” dedi.

Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu (TAHAP) Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, üreten yürekleri yaptığı yazılı açıklamayla uyardı.

Sarıoğlu, “Desteklemeden faydalanacak üreticilerden bu tebliğin yayımı tarihi itibarıyla birlik üyesi olanlar, üyesi oldukları yetiştirici üretici örgütüne diğer üreticiler ise il ve ilçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvurarak AKS’den alınacak destekleme başvuru dilekçesinde belirtilen bilgilerin doğruluğunu beyan ederek onaylatması gerekiyor. Dün gece yayınlanan destekleme kararnamesi ve tebliğine rağmen birlik mecburiyeti varmış gibi algı yaratan memur, STK yöneticileri ve başkanlarıyla ilgili, ilgili makamlara TAHAP olarak gerekli şikayetlerimizi sözlü ve yazılı olarak ilettik. Birliklerden istifa edenlerin muhatapları bağlı oldukları Tarım il/ilçe müdürlükleridir. Bağlı bulundukları kurumlardan güncellemelerini yapıp hiçbir yerden dilekçe almadan müracaatlarını yapabilirler” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM