Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Ayakları için çare arıyor

Ayakları için çare arıyor

AYDIN’ın Çine İlçesinde doğuştan 2 ayağı içe dönük olarak dünyaya gelen Cevat Taşdemir (25) 8 aylıkken ameliyatla düzeltilen ayaklarının sürekli ağrımasına isyan etti. Ağrı kesici ilaçla yaşamaya çalışan Taşdemir, ayakları için çare arıyor.

Ayakları için çare arıyor
Ayakları için çare arıyor

Şevketiye Mahallesinde aşçılık yapan anne Gülçin Taşdemir ve çiftçilik yapan babası Gürkan Taşdemir ile birlikte yaşayan Cevat Taşdemir, doğuştan 2 ayağı içe dönük olarak dünyaya geldi. Ailesi onu 8 aylıkken İzmir Ege Üniversitesi Hastanesine götürdü. Burada yapılan ameliyatla ayakları dışa doğru düzeltildi.

Ancak ayaklarının ameliyat olan yerleri yıllar boyu sürekli başına dert açtı ağrılardan duramadı. Askerliği yarıda bıraktı, liseyi ise açıktan okumak zorunda kaldı. Çalışmak istedi ancak ayakta durmakta ve çok fazla yürüdüğü zaman ayakları ağrıdığı için iş bulamadı.

Geçen mart ayında ise sol ayağında ilik kemiğinde ödem oluştu. Aydın Devlet Hastanesine tedavi için gittiğinde doktorlar tek çarenin ayağı dondurmak olduğunu söyledi. Maddi imkânı olmadığı için daha iyi doktorlara ve hastanelere gidemediğini söyleyen Taşdemir, ayaklarını iyileştirecek bir çare arıyor.

Ayakları için çare arıyor
Ayakları için çare arıyor

“ZOR GÜNLER GEÇİRDİM”

Ayaklarının iyileşmesi için yardım bekleyen Cevat Taşdemir, “Ayaklarım ameliyatla daha iyi yürüyebilmem için biraz açıldı. O zamandan beri hayatımda çok zor günler geçirdim. Ayağımın iyileşmesi için çare arıyorum. Nereye gittiysek doktorlar ayakta kemik iliğinde ödem oluştuğunu ve ayağı dondurmak istediklerini söylüyorlar. Dondurmak demek ayaktaki hücreyi öldürüyor. Bir nevi ayağımın kesileceği anlamına geliyor. Maddi imkânımız el vermiyor. Daha büyük hastanelere ve doktorlara gitmek istiyorum. Ama maddi gücümüz yok. Birilerinin yardımı olursa ancak bunu başarabilirim”dedi.

Ayakları için çare arıyor
Ayakları için çare arıyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM