Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Aydın Lisesi Yeni Yüzüyle Eğitime Hazır

Aydın Lisesi Yeni Yüzüyle Eğitime Hazır

Aydın Lisesi pandemi dönemini en iyi şekilde değerlendirebilen okul oldu.  Okul Müdürü Serkan Akyol, “Bakanlığımızın Kovid-19 salgını sebebiyle okulların eğitim öğretime ara verilmesiyle, 14 Mart 2020 tarihinde okulumuzun tüm bölümleri yetkili firma tarafından dezenfeksiyon uygulaması yapılmış, eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme kontrol kılavuzu doğrultusunda okul pandemi koordinasyon ve planlama ekibi oluşturulmuştur.

Aydın Lisesi Yeni Yüzüyle Eğitime Hazır
Aydın Lisesi Yeni Yüzüyle Eğitime Hazır

Okul Müdürü Serkan Akyol, “ MEB yüz yüze eğitim faaliyetlerinin “güvenilir, salgından etkilenmemiş ve hijyenik ortam” standartlarına uygun olarak yürütülmesi amacıyla sürdürülebilir bir sistem yönetimi planlandığı MEB ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27/07/2020 tarihinde imzalanan iş birliği kapsamında, eğitim kurumlarında “Okulum Temiz” belgelendirme programı yürürlüğü alındığı, Aydın Lisesi’nin belgelendirme programına başvurusunu yaptığı ve 5 Ekim 2020 tarihinde “Okulum Temiz” Sertifikasını İlimizde ilk alan okullardan biri olduklarını belirtti. 23 Mart 2020 tarihinden itibaren başladığımız bu süreçte; hem Veli hem de öğrencilerimizin motivasyonlarını arttırıcı çalışmalar yaptıklarını, öğrencilerimize gerek telefonlarla gerek canlı derslerle destek verdiklerini, Eba ve diğer platformlarla canlı dersleri sorunsuz şekilde uyguladıklarını, Vefa Destek Gruplarında görevli öğretmen arkadaşlarımızla vatandaşlarımıza yardımcı olduklarını, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Liselerarası yaptığı “19 Mayıs Atatürk” temalı resim yarışmasında İlçe 1’inciliği, “29 Ekim Cumhuriyet” temalı komposizyon yarışmasında İlçe 2’ciliği, MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlediği “29 Mayıs İstanbul’un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet” Türkiye Liseliler arası Online Bilgi Yarışmasında Türkiye 2’ciliği alarak büyük başarı yakaladıklarını belirtti. MEB 21 Eylül-13 Kasım tarihleri arasındaki 8 haftada yapılan aşamalı ve seyreltilmiş eğitim ile hibrit eğitim süreçlerinde öğrencilerin öğrenme kazanımlarına ilişkin eksikler giderilmeye çalışılmış ve öğrenciler sınıf bazında gruplara ayrılmıştır. Pazartesi-Salı günü 1. grup, Perşembe-Cuma günü 2. grup okula gelerek eğitim öğretime devam edilmiştir. Ayrıca pazartesi, salı, perşembe, cuma yüz yüze eğitime gelemeyen öğrenciler ile Çarşamba günleri çevrim içi canlı dersler yapılarak tüm öğrencilerin aynı kazanımlar ve etkinlikler doğrultusunda dersler işlenmiştir.

PANDEMİ DÖNEMİ OKULUN FİZİKİ YAPISINDA YENİLEME ÇALIŞMALARI YAPILDI

Okulumuzun akademik başarısının yanında fiziki yapısında da çalışmalar yapıldı. 10 aylık pandemi sürecinde okulumuza  Müzik Atölyesi ve Erkek Mescidi yapılmış, okul kazanının cehennemliği ve vanaları yenisiyle değiştirilmiş, okul bahçesinin budaması yapılmış, parke taşları boyanmış, çukur parkeler tadilat yapılarak düzeltilmiş, Öğretmenler odasına, 24 adet sınıf kapılarına, 3 adet öğretmen wc, kantine Covid-19 ile ilgili afiş alüminyum açılır kapanır rondo çerçeve yaptırılmıştır. Okul basketbol sahasının yapılması, konferans salonunun yenilenmesi, sınıfların boyanması, elektrik santralinin değiştirilmesi çalışmaları devam etmektedir. Okulumuza her türlü desteğini esirgemeyen  İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfullah Okumuş’a ve Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Özcan’a saygılarımı sunarım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM