Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Barış güvercinleri havalandı

Barış güvercinleri havalandı

AYDIN’ın Didim İlçesinde 1 Eylül Dünya Barış Günü kapsamında geleneksel hale getirilen 26’ıncı Barış Şenlikleri çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Didim Belediyesi tarafından organize edilen Barış Şenlikleri etkinliği Altınkum Yalı Caddesinden, Aytepe Barış Heykelinin olduğu yere kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Marşlar ve Şarkılar eşliğinde Yalı Caddesi boyunca yürüyen vatandaşlar hep bir ağızdan Barış sloganları attı. Kortejin ardından Aytepe Barış Heykeli önünde Didim Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Deniz Atabay, CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, sivil toplu kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların katılımı ile Barış Meşalesinin yakımı gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında Barış Meşalesinin yakılmasının ardından Türk Rock dünyasının efsane gruplarından Moğolların canlı performansı Didimlileri hayran bırakırken, vatandaşlar konser boyunca keyifli dakikalar geçirdi. 1 Eylül Barış Şenlikleri etkinlikleri, Servet Ekmen’in sahne performansı ile sona erdi.

Konserin öncesinde konuşma yapan Didim Belediye Başkanı Atabay; “Dağlar, İnsanlar ve hatta ölüm bile yorulduysa şu an için en güzel şiir barıştır diyor şair. Bugün Türkiye Orta doğuda Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün

Yurtta Sulh, Cihanda Sulh diye bu felsefede kurduğu laik ve özgür demokratik Cumhuriyeti ilelebet muhafaza edecek ve yaşatacaktır. Barıştan öte hiçbir şey yoktur. Barış, Barış inadına barış. Hepinizin 1 Eylül Dünya Barış gününüzü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
deniz atabay

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM