Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Bayramda çiğ süt toplanmaya devem edecek

Bayramda çiğ süt toplanmaya devem edecek

ResimLink - Resim Yükle

AYDIN Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Ramazan Bayramı dolayısıyla sınırsız süt tozu kotası için çiğ sütün firmalar tarafından toplanacağı belirtildi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Ahmet Öktem, çiğ sütte nisan ve mayıs aylarında talep daralması ve mevsimsel arz fazlalığına bağlı olarak piyasanın regülasyonu amacıyla ESK tarafından üretici örgütleri aracılığıyla çiğ süt alınarak süt tozuna işlenmesi faaliyetlerine devam edileceğini söyledi.

Öktem, “Bayramda süt toplama faaliyetlerinin devam etmesi ve süt bırakmanın yaşanmaması veya en aza indirilmesi için İl Müdürlüğü olarak üretici örgütleri ve ilgili firmalarla yoğun temaslarımız olmuştur. Yapılan istişareler neticesinde, ilimizde süt tozu yapan firmalarının bayramda faaliyette kalmaları sağlanarak,  firmaların da desteğiyle kapasite üzeri süt tozu işlenmeye bayramda da devam edilmektedir. Bayram süresince sınırsız süt tozu kotasıyla çalışılacaktır. Bu süreçte Müdürlüğümüze destek sağlayan çiğ süt toplayan ve işleyen işletmeler başta olmak üzere bütün sektöre teşekkür ederiz. Bu vesile ile tüm üreticilerimizin bayramını kutlar, sağlıklı ve bereketli günler dileriz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM