Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Beyaz Badanalı Çocuklar filminin galası yapıldı

Beyaz Badanalı Çocuklar filminin galası yapıldı

AYDIN’ın Söke İlçesinde Yapımcı ve Yönetmen Selami Taner’ın senaryosunu Abdullah Düğer’in yazdığı ‘Beyaz Bandanalı Çocuklar’ 2021-2022 Ulusal ve Uluslararası Film Festivallerinde başarılarına her geçen gün bir yenisini ekledi. Filmin Galası ise büyük ilgi gördü.

Beyaz Badanalı Çocuklar filminin galası yapıldı
Beyaz Badanalı Çocuklar filminin galası yapıldı

Festival filminin Söke Galası büyük bir katılım ile Vali Recep Yazıcıoğlu Salonunda yapıldı, Gala ya Söke İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa İberya Arıkan, AK Parti İlçe Başkanı Sibel Menderes, Emniyet Müdürü Fatih Demiralp, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Salih Devrim ve davetliler katıldı. Galada Yapımcı Yönetmen Selami Taner’ in sanat hayatındaki 20. Yılı kutlamasında plaket takdimi daha sonra filmde rol alan oyuncular ve teknik ekip ile katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara teşekkür belgeleri takdim edildi.

Selami Taner senaryosu Abdullah Düğer tarafından yazılan Beyaz Bandanalı Çocuklar 2021-2022 Ulusal ve Uluslararası Film Festivallerinde başarılarına her geçen gün bir yenisini eklediğini daha büyük bir başarının ve Sevindirici haberin

SWEDEN BODEN İNTERNATİONAL Film Festival den geldiğini yarışmada yarı finalist olarak seçildiğini söyledi.

Beyaz Badanalı Çocuklar filminin galası yapıldı
Beyaz Badanalı Çocuklar filminin galası yapıldı

Dünyanın birçok şehrinde yapılan film festivallerine katılan Beyaz Bandanalı Çocuklar’a 5 ülkeden film gösterim seçkiye kalarak takdir topladı, birçok ülke festivalinin dikkatini çekmeyi başardılar.

Yönetmen Selami Taner film festival organizatörlerinin kendilerine ulaşarak ülkelerinde ki festivallere katılmaları için teklif ettiklerini bundan mutluluk duyduklarını ve bu katılımlar için görüşmelerin devam ettiğini Beyaz Bandanalı Çocuklar’ın Ülkemizi Aydın’ı Söke’yi tanıtmaya ve temsil edeceğini sözlerine ekledi.

Film de lösemili bir çocuğun iç dünyası, yaşadıkları ve ailesinin desteği hastalıkla yapılan örnek mücadele konu alınıyor.

Filmin müziği ‘Koştum’ şarkısı özel olarak İngiltere Londra da yaşayan ses sanatçısı Ecem Uzgör, yapımcılığını Simon Q’keeffe tarafından yapıldı. Yönetmenliğini Selami Taner ve Barış Demirkaya’nın üstlendiği film Aydin Valiliği,

Söke Kaymakamlığı, Söke Belediyesi, Kuşadası Belediyesi başta olmak üzere, birçok STK, İş İnsanları, kurum ve kuruluşlar destek verdi.

29 KASIM’DA KUŞADASI’NDA YAPILACAK

Selami Taner Beyaz Bandanalı Çocuklar filminin Kuşadası Gala’ sının 29 Kasım Pazartesi günü saat 16:00 da İbramaki Sanat Galerisinde yapılacağının haberini paylaştı, sırasıyla Aydın ve İzmir için gala tarihi belli olduğunda

Meandros Film, Meandros Oyunculuk Ajansı, Söke Şehir Tiyatrosu sosyal medya sayfalarından paylaşacaklarını söyledi.

OYUNCULAR

Hasan Kıvanç Akbay, Sevgi Son Sualp, Ercan Akbay, Gökçe Naz Yalmaç, Selami

Taner, Uğur Gürses, Mustafa Evecan, Ramazan Çal, Gönül Sıla Besli, Alperen

Çiçek, Hamdi Akgül, Nazım Yılmaz, Emine Yılmaz Atasever, Eylül Su Gökhan,

Keramettin Temiz, Erkan Ceylan, Kübra Altunlu

SET EKİBİ

Yapımcı Selami Taner, Senaryo Abdullah Düğer, Yönetmenler Selami Taner, Barış

Demirkaya, Görüntü Yönetmeni Barış Demirkaya, Sanat Yönetmeni Selami Taner,

Yönetmen Yardımcısı Mert Öz, Müzik Ecem Uzgör, Işık Saygın Şakar, Ses Haluk

Budak, Kostüm Piruzan İhhat, Reji Devamlılık Gönül Sıla Besli, Drone Operatörü

Murat Yıldırım, Kurgu Baran Vardar, Uygulayıcı Yapımcı Meandros Film, Meandros Casting, Söke Şehir Tiyatrosu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM