AYDIN’ın Söke İlçesinde buğday tarlasında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın rüzgârında etkisiyle zeytinlik alana sıçradı. Aydın Büyükşehir İtfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğüne Bağlı arazözler yangına müdahale eden ekipler 2 saatlik bir çalışma sonrası kısmen kontrol altına almayı başardı.
![Buğday tarlasında çıkan yangın, zeytinlik alana sıçradı 10 Buğday tarlasında çıkan yangın, zeytinlik alana sıçradı](https://www.haberleraydin.com/wp-content/uploads/2022/06/Bugday-tarlasinda-cikan-yangin-zeytinlik-alana-sicradi-4.jpeg)
Akçaya ile Pamukçular mahalleleri arasındaki saat 18.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle buğday tarlasında yangın çıktı. Yangın rüzgarın etkisiyle zeytinlik alana sıçradı. İhbar üzerine Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ile Aydın Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yangına 1 helikopter ile çok sayıda arazöz, su tankeri ve itfaiye aracı söndürme çalışmalarına katıldı. Ekiplerin 2 saatlik çalışmasının ardından yangın kısmen kontrol altına alındı. Yangında 35 dönüm zeytinlik alan zarar gördü.
![Buğday tarlasında çıkan yangın, zeytinlik alana sıçradı 12 Buğday tarlasında çıkan yangın, zeytinlik alana sıçradı](https://www.haberleraydin.com/wp-content/uploads/2022/06/Bugday-tarlasinda-cikan-yangin-zeytinlik-alana-sicradi-6-1024x577.jpeg)
Öte yandan, yangın alanında güvenlik önlemi alırken düşüp ayağından yaralanan jandarma astsubaya 112 acil sağlık ekiplerince müdahale edildi.