Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Çocuklar Building Blocks ile  matematik öğrenecek

Çocuklar Building Blocks ile matematik öğrenecek

Türkiye’de ilk kez Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi‘nde başlanan öğrenme metodu “Building Blocks” yöntemiyle çocuklar matematiği okul öncesinde eğlenerek öğrenecek.

Building Blocks
Türkiye’de ilk kez Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde başlanan öğrenme metodu “Building Blocks” yöntemiyle çocuklar matematiği okulöncesinde eğlenerek öğrenecek.

Building Blocks Yöntemi İle Matematik

Etkinliği birçok kez kanıtlanmış eğitim sisteminin Türkiye genelinde yaygınlaşması için okul öncesi öğretmenlerine ve öğretmen adaylarına yönelik online yüz yüze eğitimlerin verilecek ve sistemle çocukların matematiği severek, eğlenerek öğrenmesi sağlanacak. Eğitim sistemini Türkiye’ye getiren Doç. Dr. Maide Orçan Kaçan, artık Türkiye’de de uygulanmaya başlanan Building Blocks metodunun çocuklar için geleceğe büyük bir yatırım olduğunu ifade etti.

Alanında çok sayıda ödül almış ve etkinliği kanıtlanmış örnek bir matematik eğitim programı olan eğitim yöntemini üniversitede uygulamaya başlayan Kaçan, çocuklar için matematik öğrenmenin kolaylaşacağını belirtti.

Kaçan “Türkiye’de ilk kez rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’in desteğiyle başlanan eğitim yöntemi Türkiye genelinde öğretmenlere ve öğretmen adaylarına yönelik online yüz yüze eğitimlerle yayılmaya başlayacak. Uygulanacak olan yöntemle çocukların en büyük korkularından olan ve zorlandıkları matematik öğrenimi eğlenceli hale gelecek” şeklinde konuştu.

Amerika’da Ordinaryus Prof. Dr. Clements ve Ordinaryus Prof. Dr. Sarama tarafından geliştirilen Building Blocks matematik eğitim programı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Erken Matematik Labaratuvarı’nda öğretmenlere ve öğretmen adaylarına “Building Blocks Mesleki Gelişim Eğitimi” adı altında verilecek.

Ayrıca bir başka yeniliğe daha imza atılarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi‘nde çocuklara da bu program kapsamında eğitimler verilecek.  Eğitimler için “maideorcan@mu.edu.tr” e-posta adresinden ayrıntılı bilgi alınabilir.

Building Blocks
Türkiye’de ilk kez Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde başlanan öğrenme metodu “Building Blocks” yöntemiyle çocuklar matematiği okulöncesinde eğlenerek öğrenecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Aydın haberleri

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM