Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

ResimLink - Resim Yükle
Büyükelçi deve çiftliğinde develere hayran kaldı

Büyükelçi deve çiftliğinde develere hayran kaldı

Büyükelçi deve çiftliğinde develere hayran kaldı

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, ziyaret için geldiği Aydın’da, deve çiftliğinde de inceleme yaptı. Deve sütü ve deve sucuğu ikram edilen Sybiha, 4 yıldır Türkiye’de bulunduğunu ancak ilk kez deve çiftliği gördüğünü söyledi.

Büyükelçi deve çiftliğinde develere hayran kaldı
Büyükelçi deve çiftliğinde develere hayran kaldı

Aydın’a gelen Büyükelçi Sybiha, ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu‘nu ziyaret etti. Daha sonra İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya ait deve çiftliğine giden Sybiha, çalışmalar hakkında Kaya’dan bilgi aldı. Deve sütü, deve sucuğu ile incir ikram edilen Sybiha’ya üzerinde ‘Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ yazılı yağlık da hediye edildi.

UKRAYNA’YA DAVET ETTİ

Sybiha, ikram edilen yiyecekleri ilk kez tattığını ifade ederek şöyle dedi: “Sizler beni gerçekten çok şaşırttınız. Geleneksel bir iş yapıyorsunuz, bunun için sizi tanıyorlar ve saygı duyuyorlar. Kendilerine kalpten çok teşekkür ediyorum. Sizleri Ukrayna’ya davet ediyorum. Ukrayna Türkiye’ye her yıl 1 buçuk milyon turist veriyor. Burada 4 yıl yaşamama rağmen ilk kez böyle bir şey görüyorum. Burası sadece bir çiftlik olarak kalmamalı aynı zamanda turizm için de değerlendirilmeli. Ukraynalı turistlerin de buraya gelmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Ziyaretten dolayı mutlu olduğunu kaydeden Kaya da, “Sayın Büyükelçiyi incirin ana vatanı deve güreşlerinin başkenti İncirliova’mızda ağırlamak bizi mutlu etti. Biz Yörüğüz. Devecilik de Yörüklerin kültürü. Ben ve deveci arkadaşlarım bu kültürü yaşatmazsak bu kültür biter. Çalışmalarımız ve çabalarımızla inşallah kültürümüzü yaşatmaya, geleceğe taşımaya devam edeceğiz. ” diye konuştu.

ResimLink - Resim Yükle ResimLink - Resim Yükle
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM