Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

CHP’li Belediye Başkanı; Aydın’da CHP Yoktur, Özlem Çerçioğlu partisi vardır diyerek istifa etti

CHP’li Belediye Başkanı; Aydın’da CHP Yoktur, Özlem Çerçioğlu partisi vardır diyerek istifa etti

Aydın’da CHP’li Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kendisine baskı yapıldığı ve parti tarafından dışlandığını öne sürerek, “Aydın’da CHP yoktur. Özlem Çerçioğlu Partisi vardır. Bende bu partiden istifa ediyorum. Görevimi bağımsız belediye başkanı olarak sürdüreceğim” dedi. Cumhuriyet Halk Parti’sinde (CHP) İl Başkanlığı ve 3 dönem Aydın Milletvekilliği yapan ve 2019 Yerel Seçimlerinde Efeler İlçe Belediye […]

ResimLink - Resim Yükle

Aydın’da CHP’li Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kendisine baskı yapıldığı ve parti tarafından dışlandığını öne sürerek, “Aydın’da CHP yoktur. Özlem Çerçioğlu Partisi vardır. Bende bu partiden istifa ediyorum. Görevimi bağımsız belediye başkanı olarak sürdüreceğim” dedi.

CHP’li Belediye Başkanı; Aydın’da CHP Yoktur, Özlem Çerçioğlu partisi vardır diyerek istifa etti

Cumhuriyet Halk Parti’sinde (CHP) İl Başkanlığı ve 3 dönem Aydın Milletvekilliği yapan ve 2019 Yerel Seçimlerinde Efeler İlçe Belediye Başkanı seçilen Mehmet Fatih Atay, kendisine baskı yapıldığı ve parti tarafından dışlandığını öne sürerek yaptığı basın açıklamasıyla CHP’den istifa etti. Nevzat Biçer Parkı Nikah Salonu’nda çok sayıda seveni ile gazetecilerin karşısına çıkan Mehmet Fatih Atay, CHP Genel Başkanı ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu da eleştirdi.

CHP’li Belediye Başkanı; Aydın’da CHP Yoktur, Özlem Çerçioğlu partisi vardır diyerek istifa etti

“KALAN SÜREYİ BAĞIMSIZ OLARAK SÜRDÜRECEK”

Mehmet Fatih Atay yaptığı basın açıklamasında, “Bu benim hayatımın en zor basın toplantısı oldu. 4.5 yıllık belediye başkanlığı dönemimde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ben belediye başkanı seçildikten sonra Aydın’a geldi ve CHP’li belediyeleri dolaştıktan sonra Efeler belediyesini de ziyarette bulundu. Kılıçdaroğlu bu ziyaretten sonra 3 kez daha Aydın’a geldi ve Aydın İl Başkanlığına uğramadı. Efeler Belediye Başkanlığına da uğramadı.  Efeler Belediyesi’ne uğramadı. Her geldiğinde Aydın Büyükşehir Belediyesine giderek yapılan programlara uydu. Kılıçdaroğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Aydın’a geldiğinde 81 il belediye başkanını açıklamazken, bir anda Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Özlem Çerçioğlu’nu açıkladı. Adayların belirlenmesi parti meclisine aittir. Genel Başkana ait değil Kılıçdaroğlu sizin böyle bir yetkiniz yok iken, Özlem Çerçioğlu’nun koltuğuna başkası aday değilken, rakibi de yokken neden yetkisiz olarak açıklama gereği duydunuz. Sayın Kılıçdaroğlu, Özlem Çerçioğlu’nun çok başarılı olduğunu ve herkesin onu örnek aldığını söyledi. Özlem Çerçioğlu yargılanıyor. Biz ise 4.5 yılda tüm denetimlerden tertemiz çıktık. Ben onun hiçbir şeyini örnek almıyorum.

Aydın’da CHP yoktur. Özlem Çerçioğlu partisi vardır. Bende bu partiden istifa ediyorum. Görevimi bağımsız belediye başkanı olarak sürdüreceğim. Ben CHP’ye hayatımı verdim ama bu benim hayatımı verdiğim parti değil. Özlem Çerçioğlu’nun çalıp Genel Başkanla beraber yürüteceği bir parti haline geldi. Bu kadar baskıya ve dışlanmaya kimse bu kadar dayanamazdı” dedi. İstifa açıklamasın ardında salonu dolduran vatandaşlar uzun süre ayakta alkışladı. Bazı vatandaşlar ise göz yaşlarına hakim olamayarak ağladı.

ResimLink - Resim Yükle ResimLink - Resim Yükle
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM