Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Didimliler Cumhuriyeti Selda Bağcan’la kutladı

Didimliler Cumhuriyeti Selda Bağcan’la kutladı

AYDIN’ın Didim İlçe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Türk Halk Müziği sanatçısı Selda Bağcan’ın konseriyle Cumhuriyetin 98’inci yılı coşku içinde kutlandı.

Didimliler Cumhuriyeti Selda Bağcan’la kutladı
Didimliler Cumhuriyeti Selda Bağcan’la kutladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Didim Cumhuriyet Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen Selda Bağcan konseri düzenlendi. Konseri öncesi, cansız mankenler tarafından kentin değişik noktalarında düzenlenen danslar ve halk oyunları Didimliler tarafından beğeni topladı.

Konsere, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcıları, Yusuf Deveci, Öznur Gündoğdu, Zeynel Şener, Belediye Meclis üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.

Halk oyunu gösterisi ile başlayan konser öncesi konuşma yapan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, “İnanılmaz bir kalabalık var, inanılmaz bir görüntü Didim böyle, Türkiye böyle. Türkiye Demokratik ve insan haklarına saygılı bir ülkedir. Çünkü Türkiye’yi bu çizgiye Mustafa Kemal Atatürk getirmiştir.

Didimliler Cumhuriyeti Selda Bağcan’la kutladı
Didimliler Cumhuriyeti Selda Bağcan’la kutladı

Onun gösterdiği yol budur. Bugün inanıyorum ki şu, Cumhuriyet Kent Meydanı’nı dolduran alandaki kadar insan Mustafa Kemal Atatürk’ün bu ülkeyi kurtaracağım ve bunu halkın azmi ile yapacağım diyerek 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığı kadar insan yoktu.

O yoksulluk içerisinde, o yokluk içerisinde ama çelik gibi bir irade ile bir avuç arkadaşı ile beraber bu ülkeyi laik bir ülke, bir Cumhuriyet kuracağım diye çıktığı yolda başarı sağlayarak bütün emperyalistleri dize getirerek bize bu Cumhuriyeti hediye etti. Bu ülke onun çizgisinden dönmez, döndürülemez” dedi.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın konuşmasının ardından sahneye çıkan Türk Halk Müziği ve Anadolu Rock Müziği’nin efsane isimlerinden Selda Bağcan Didimliler için birbirinden güzel şarkılarını söyledi. Binlerce kişinin doldurduğu Cumhuriyet Kent Meydanı’nın da Selda Bağcan Didim’li vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
didim

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM