Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

En kolay 15 internetten para kazanma yolu 2020

En kolay 15 internetten para kazanma yolu 2020

İnternetten para kazanma yolu 2020. Eğer öğrenciyseniz veya boş zamanlarınızda internetten para kazanmak istiyorum diyorsanız ve internetten nasıl para kazanılır diye merak ediyorsanız işte size 15 internetten para kazanma yolu.

1- Çevrimiçi Anketler

Eğer sizde gün içerisinde çok fazla boş vakte sahipseniz ve bu boş vakitlerinizi paraya çevirmek istiyorsanız çevrimiçi anketler tam size göre.

Size sorulan sorulara bir kaç dakika içerisinde vereceğiniz cevaplar karşılığında sizlere para ödeyecek bir sürü çevrimiçi anket sitesi mevcuttur.

Peki Anket doldurarak para kazanmak mümkün mü? Açıkçası sadece anket doldurarak pek hayatta geçim sağlamanız pek mümkün değil fakat bunu bir ek iş olarak görüp eve katkı sağlamak istiyorsanız size yardımcı olabilir. İnternetten para kazanma yolu 2020.

Karar verdiyseniz işte En iyi anket doldur para kazan siteleri: TolunaLifePointsBranded SurveysInboxPoundsOnepolli-SayOpinion OutpostYouGovPineconeSurveyBodsHivingPanel BaseProlificValued OpinionsPanel OpinionThe Opinion PanelSurvey Junkie

2 – İnternette arama yaparak para kazanmak

Evet. Şaka değil internette arama yaparak para kazanmak mümkündür. böyle bir şey gerçekten var. Google gibi arama motorlarında yeni açılmış yaptığınız aramalar karşılığında para ödüyorlar.

internetten para kazanma yolu 2020
internetten para kazanma yolu 2020

Zaten günde vaktinizin çoğunu internette geçiriyorsanız bu iş tam sizin için. Qmee.com gibi siteler sizin Google, Bing, Yahoo, Amazon ve eBay‘de yaptığınız araştırdığınız her kelime için her arama için para ödüyor. Bunun için yapmanız gereken sadece basit bir eklenti yüklemek olacak.

Eklentiyi Google Chrome’a ekleyin ve para kazanmaya, internetten ek gelir kazanmaya başlayın. Başlamak için burayı tıklayın.

3- Web sitesi açarak para kazanmak

Kendi web sitenizi açarak internetten para kazanmak mümkün. Tabi bu öyle pat diye olacak bir şey değil. Önce ne üzerine bir internet sitesi açacağınıza karar vermeniz gerekir. Kuracağınız internet sitesi özgün bir konuda ve diğer insanların bilmediği, merak ettiği bir konuda olursa öne çıkmanız daha kolay olacaktır. Bir kere başarı elde ettiniz mi siteniz üzerinden google reklamları ile para kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Google adsense ile para kazanmak nasıl olur? Google adsense sizin kurduğunuz web sitesi üzerinde reklamlar yayınlar. Sizin sitenize giren ziyaretçiler sitenizde gösterilen reklamlara her tıkladığında veya o reklamlar sitenizin ziyaretçilerine her gösterildiğinde siz para kazanırsınız.İnternetten para kazanma yolu 2020.

Örneğin eğer tesisat işleri ile uğraşıyorsanız tesisatçılık üzerine bir web sitesi açabilir ve tesisat konularında yazarak öne çıkabilirsiniz.

4- Web sitelerini ve uygulamaları inceleyerek para kazanma

İnternetten para kazanma yolları 2020‘nin belki de en öne çıkan içeriği budur. Evet yanlış duymadınız. Örneğin gün içerisinde haber sitelerine girip inceliyorsunuz değil mi? Ya da Facebook, instagram gibi sitelere girip neler olmuş diye bakınıyorsunuz.

İşte sitelerini incelediğiniz için sizlere para verecek firmalar mevcut. Sitelerine girip 20 dk gibi bir süre inceleme yapmanız karşılığında size 10$ ( 70-80 TL) gibi rakamlar veriyorlar.

Bu sitelerden birisi de UserTesting.com . Kaydolup web sitelerini inceleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. burada kaydolun

5- Kuryelik yaparak para kazanmak

Bisikletiniz, arabanız veya motorsikletiniz varsa bu iş tam size uygun. Gıda firmaları veya özel firmalar ile anlaşarak yapacağınız teslimat karşılığında çok iyi paralar elde edebilirsiniz. İnternetten para kazanma yolu 2020.

6- Amazon’da kitap satarak para kazanmak

İnternetten para kazanma yollarını düşünürken aklıma ilk bu fikir gelir. Eğer ilginizi çeken bir konu varsa ve bu konuda araştırmalar yaparak bir şeyler yazıyorsanız yazdıklarınızı değerlendirmenin en iyi yeri Amazon olacaktır. Amazon Kindle mağazasında üzerine araştırmalar yaptığınız veya hoşunuza giden, ilginizi çeken konuları yazdığınız bir kitabı satışa çıkararak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

internetten para kazanmak istiyorum
internetten para kazanma yolu 2020

Kitabınızı diğer kitap satanlardan öne çıkaracak özelliklere sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Ne de olsa ticaret yapıyorsunuz ve kitap satışlarında önemli bir yeri olan kapak tasarımına dikkat etmeniz gerekebilir örneğin.

7- Alışveriş yaparken para kazanmak

İnternetten yapacağınız alışverişler karşılığında size para ödeyecek siteler var. İnternetten yaptığınız alışverişler karşılığında sizlere alışveriş miktarınızın %10 ile %15 oranında geri öderler. Böylelikle hem istediğiniz bir şeyi almış hem de para kazanmış olursunuz. İnternetten para kazanma yolu 2020.

Bu yoldan kendinize ek gelir sağlamak isterseniz Üst Cashback , Quidco.com ve Swagbucks gibi siteler tam sizlik siteler olacaktir.

8- Müzik dinleyerek para kazanmak

Müziğin hayatımızdaki önemi paha biçilemez hatta müzik ruhun gıdasıdır diye bir söz dahi vardır. Eğer siz de hem ruhunuzu beslemek hem de para kazanmak istiyorsanız bunun da yolları var. İnternet üzerinde müzik dinleyerek para kazanmak da mümkün. İnternetten para kazanma yolu 2020

müzik dinleyerek para kazanmak
internetten para kazanma yolu 2020

Slicethepie gibi siteler sizlere müzik dinlemeniz ve dinlediğiniz müziğe yorum yapmanız karşılığında sizlere dolar olarak para ödüyor. Türkiye’de dolar üzerinden para kazanmayı kim istemez.

9- Ders notlarını satarak para kazanmak

Üniversitede hepimiz ders notları peşinden koşmuşuzdur. Hatta üniversite etrafından bu notları para karşılığında dahi almışlığımız vardır. Eğer siz de dersleri etkin olarak dinleyip tuttuğunuz notlarınıza güveniyorsanız bu notları satarak para kazanmanız mümkün. İnternetten para kazanma yolu 2020.

Nasıl mı? Notlarınızı Nexus Notes ve Stuvia gibi siteler üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. İnternet ile uğraşmak istemiyor musunuz? O zaman gidin okulunuzun etrafında not satan yerlere ve notlarınızı pazarlayın. Ek gelir olarak mutlaka sizlere bir getirisi olacaktır.

10- 2. el ders kitaplarını satın

Biliyorsunuz ülkemizde bir sürü sınav sistemi mevcut ve bu sistemler sürekli bir değişiklik gösteriyor. Önce liseye geçmek için, sonra üniversiteye geçmek için sonra memur olmak için derken hayatınız boyunca bir sürü sınava giriyorsunuz. İnternetten para kazanma yolu 2020.

Bu sınavlara hazırlık sürecinde ise elbette test kitapları, ders kitapları alıyorsunuz. Peki sınav ile işiniz bittikten sonra bu kitaplar ne oluyor? Sakın çöpe atmayın çünkü bu kitapların da alıcıları mevcut.

Facebook, Instagram gibi siteler üzerinden sınav kitaplarını satışa çıkararak kendinize ek gelir çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde evinizde kullanmadığınız ikinci el eşyaları da LETgo gibi siteler üzerinden satışa çıkararak para kazanabilirsiniz.

11- Domain alıp satarak para kazanmak

Üniversitede yazılım mühendisliği okuyan bir arkadaşım geçimini sadece bu iş üzerinden sağlıyordu. Nasıl mı oluyor? Çok iyi bir analiz yeteneğiniz olması gerekiyor. Örneğin şuanda getir gibi istegelsin gibi uygulamalar siteler yemeksepeti gibi siteler oldukça revaçta. Eğer bu siz yemeksepeti.com adresine sahip olsaydınız 100 tl’ye aldığınız bu adresi şimdi binlerce lira karşılığında satıyor olacaktınız. İnternetten para kazanma yolu 2020.

12- Gizli Müşteri olarak para kazanmak

Türkiye’de ve Dünya’da bir sürü firma mevcut ve bu firmaların da bir sürü şubelere var. Tabi ki bu firmalar da bu bu şubelerindeki işleyişi kontrol etmek istiyorlar. Bu şubelerde çalışanları kontrol etmek istiyorlar. İşte tam da burada devreye siz gizli müşteri olarak devreye giriyorsunuz.

internetten para kazanma yolu 2020

Gizli müşteri arayan firmalar ile anlaşıp şubeleri kontrol ederek para kazanmanız mümkün. Bunun için internet üzerinden gizli müşteri arayan firmalar ile iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

13- Online Ders vererek para kazanmak

Özellikle şu koronavirüs, pandemi olaylarının da etkisiyle online ortamda eğitim çok rağbet görmeye başladı. Siz de uzman olduğunuz veya kendinizi eğitim verebilecek kapasitede gördüğünüz bir konuda eğitim vererek para kazanabilirsiniz. Bildiğiniz özel ders mantığının internete dökülmüş hali olarak düşünün. İnternetten para kazanma yolu 2020.

Bunun için Udemy, Superprof, gibi siteler size yardımcı olabilir.

14- Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

Fotoğraf çekmeyi çok mu seviyorsunuz? Sık sık doğaya çıkıp veya ilginç gördüğünüz şeyleri gördüğünüz de fotoğraf mı çekiyorsunuz? Çektiğiniz fotoğrafları internet üzerinden satarak para kazanmanız mümkün. Adobe Stock, Getty Images gibi sitelerede çektiğiniz fotoğrafları satabilirsiniz.

15- Bebek bakarak para kazanmak

Günümüzde çocuk da yaparım kariyer de diyen insanların en ihtiyaç duyduğu şey bebek bakıcısı olsa gerek. Siz de bebekleri seviyorsanız ve kendiniz gelir elde etmek istiyorsanız. bakıcıburada.com gibi sitelerden bakıcı arayan aileler ile anlaşabilirsiniz.

internetten para kazanma yolları 2020
internetten para kazanma yolu 2020

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM