Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Erdoğan; Akşener hayali makama talip

Erdoğan; Akşener hayali makama talip

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığına aday değilim, başbakanlığa adayım” açıklamasıyla siyaseti dalgalandıran İYİ Parti lideri Akşener’e sert sözlerle yüklendi. Erdoğan, “HDP gizli ortaklık hakkını kullanarak bu hanımefendiyi veto etmiştir. Hayali bir makama talip olunmasının gerisinde bu vetonun sineye çekilmesi vardır” ifadelerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan’ın gündeminde yeni anayasa çalışmaları, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Cumhurbaşkanlığına aday değilim, başbakanlığa adayım” açıklaması ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı. Erdoğan, Akşener’in “Başbakanlığa adayım” açıklamasını, CHP’nin HDP ile “üstü kapalı” gerçekleştirdiği ortaklığa bağladı. 

“HDP’nin Millet İttifakı’nın ortağı olduğu inkarı mümkün olmayan bir gerçek. İYİ Parti’nin bu gerçeğe kör, sağır kalarak kendi konumunu korumaya çalışması artık sürdürülebilir değildir. Bu partinin başındaki hanımefendinin cumhurbaşkanlığından vazgeçip başbakanlığa talip olması da esasen bu trajikomik görüntüyle ilgilidir. HDP tarafı hanımefendinin cumhurbaşkanlığı adaylığını asla kabul etmeyeceğini zaten açıklamıştır.

Yani bir anlamda HDP Millet İttifakındaki gizli ortaklık hakkını kullanarak bu hanımefendiyi veto etmiştir” diyen Erdoğan, “Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yönetildiği bundan sonra da aynı sistemle yönetilmeye devam edeceği gün gibi aşikarken hayali bir makama talip olunmasının gerisinde bu vetonun bu dayatmanın sineye çekilmesi vardır” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM