Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Erdoğan Okullar Açılacak Mı Sorusuna Yanıt Verdi

Erdoğan Okullar Açılacak Mı Sorusuna Yanıt Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan okulların açılması planlanan 21 Eylül tarihinin yaklaşması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan koronavirüs salgını nedeniyle eğitimin durdurulduğu okulların nasıl açılacağı hakkında açıklama yaptı.

Erdoğan, “Yeni dönemde eğitim öğretime salgın şartlarını da dikkate alarak hem yüzyüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi birlikte  gerçekleştireceğimiz bir sistemle devam edeceğiz. Ailelerin tercihine göre, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizden başlayarak okullarımızı eğitim öğretime açıyoruz” diye konuştu.

Erdoğan’ın açıklamasının devamında:

Salgının başladığı günden bu yana ilk, orta ve yüksek eğitim kademelerinde uzaktan eğitim sistemimizi en iyi şekilde idame ettirdik.

Yeni dönemde eğitim öğretime salgın şartlarını da dikkate alarak hem yüzyüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi birlikte  gerçekleştireceğimiz bir sistemle devam edeceğiz.

Ailelerin tercihine göre, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizden başlayarak okullarımızı eğitim öğretime açıyoruz.

Bu uygulama salgının seyrine göre şehirlerimizde farklılık gösterebilecektir. Özellikle üretimde gerçekten güçlü altyapsı, yetişmiş insan gücü, sürekli gelişen teknolojiyle Türkiye’nin önünde yepyeni bir dönemin açıldığına inanıyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM