Genç Askon Başkanı Sarıoğlu; Türkiye üst düzey bir ülke olacak

Genç Askon Başkanı Sarıoğlu; Türkiye üst düzey bir ülke olacak

Genç Askon Başkanı Sarıoğlu; Türkiye üst düzey bir ülke olacak
Son Güncelleme: Whatsapp

Genç Askon Aydın Şube Başkanı Abdullah Sarıoğlu, bir ulusal kanalda yapılan programda, “Her zaman için üretim diyoruz bunu deme sebebimiz ise dışa bağımlılığı azaltmaktır. Dışa bağımlılık ne kadar azalırsa o kadar refah içerisinde kalkınma olacak ve Türkiye üst düzey bir ülke olacak” dedi.

Genç Askon Başkanı Sarıoğlu; Türkiye üst düzey bir ülke olacak
Genç Askon Başkanı Sarıoğlu; Türkiye üst düzey bir ülke olacak

Genç Askon Aydın Şube Başkanı Abdullah Sarıoğlu, bir ulusal kanalda yapılan programa katıldı. Programda Genç Askon ve tarımla ilgili soruları yanıtlayan Sarıoğlu, “Genç İş İnsanı yetiştirme amacıyla 1998 yılında kuruldu. Helal kazanç bizim temel mutluluğumuz diyebilirim. Öncelikle helal yoldan üretim ve ihracat bizim amacımız. Her zaman için üretim diyoruz bunu deme sebebimiz ise dışa bağımlılığı azaltmaktır. Dışa bağımlılık ne kadar azalırsa o kadar refah içerisinde kalkınma olacak ve Türkiye üst düzey bir ülke olacak” dedi.

“KÖYLERİMİZİN DEĞERİNİ ANLADIK”

Pandemi sürecinde köylerin değerini insanların daha çok anladığına değinen Sarıoğlu, “Pandemi süreci ekonomiyi tabiî ki dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de çok ciddi anlamda sarstı. Pandemi süreci en büyük ders diyebilirim. Şehir hayatının, sadece ve sadece para kazanmanın sadece plaza hayatıyla bir şeyler yapma düşüncesinin bir şey katmadığını gördük. Kırsala dönüş hızlandı. Doğal ve kimyasal içermeyen el emeği olan ürünlerin değerini anladık. Köylerimizin değerini anladık. Biz halan daha köyümüzde ve kasabamızda yaşadığımız için pandemi sürecinde İstanbul, Ankara ve İzmir’e nazaran biz daha rahat bir süreç geçirdik. Rabbim bir an önce bu süreci atlatmayı nasip etsin. Çünkü halan daha devam ediyor. Bizler sosyal mesafe konusunda tarlamıza çiftliğimize gittiğimiz zaman hiçbir problem yaşamadık. Doğal ürünlerle beslendik bağışıklık sistemimiz güçlendi” diye konuştu.

“BÖLGEMİZ BULUNMAZ HİNT KUMAŞIDIR”

“Bulunduğumuz coğrafya hayvancılık ve tarımsal üretim için adeta bulunmaz Hint kumaşıdır” diyen Sarıoğlu, “Her tarafımız suyla çevrili. Bunun yanı sıra devletimiz üreticiye tarımla uğraşana çok ciddi destekler sunuyor. Mesela sunulan imkanları vatandaşa en iyi şekilde ulaştırmaktır. Bunun için STK’lara çok ciddi bir görev düşüyor. Ama ne acıdır ki ismini telaffuz etmek istemediğim belli başlı mercek altına aldığımız STK’ların bu verilen imkanları suistimal ettiğini görüyoruz. Gerçek üreticiye, gerçek çiftçiye değil sadece rant kısmımda olan kişilere ulaştığında görüyoruz. Son yıllarda devletimiz ve Tarım ve Orman Bakanlığının bu olayın takipçisi olduğunu canlı canlı yaşıyoruz. Bizde bu konudan çok memnunuz ve takipçisiyiz” dedi.

“AMACIMIZ GENÇ İŞ İNSANI YETİŞTİRMEK”

Sarıoğlu konuşmasında, “Askon, seminerlerle, çeşitli programlarla ve çalıştaylarla başta kendi üyeleri daha sonrası ise yetişmek isteyen genç İş İnsanlarını iş hayatına en iyi bir şekilde hazırlamak için var. Buradan Genel Başkanımız Hüseyin Karaca’ya, teşkilat başkanımız Ferhat Ayhan’a, Genel Merkez Yönetim Kurulumuz ve tüm şube başkanlarında selamlarımı iletiyorum” ifadelerini kullandı.

ResimLink - Resim Yükle

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.