Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Hemzemin geçide konulan kulübe görevli bekliyor

Hemzemin geçide konulan kulübe görevli bekliyor

ResimLink - Resim Yükle

Aydın’ın İncirliova İlçesinde hemzemin geçide TCDD tarafından bariyer konulma çalışması tamamlandı. Trenin geçtiği sırada bariyerleri kontrol etmek için konulan kulübe ise, İncirliova Belediyesi veya Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından görevli verilmesi bekleniyor.

Hemzemin geçide konulan kulübe görevli bekliyor
Hemzemin geçide konulan kulübe görevli bekliyor

Aydın-İzmir Karayolu üzerinde Atatürk Mahallesini ile kent merkezini ikiye ayıran tren yolu üzerindeki araçların kullandığı hemzemin geçite bariyer yapılması için yıllardan beri yapılan çalışmalar tamamlandı. AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın girişimleri ve AK Parti İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek ile Belediye Meclis Üyesi Hatice İrik’in TCDD 3. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile yaptıkları yazışma ve görüşmeler sonucunda hemzemin geçide bariyer konulması onaylandı. Bir süre sonra ise bariyeri bekleyecek görevli için kulübe yapılarak yerine kondu.

Hemzemin geçide konulan kulübe görevli bekliyor

İNCİRLİOVA BELEDİYESİNDEN GÖREVLİ İSTENDİ

TCDD 3. Bölge Müdürlüğü 22 Kasım tarihinde İncirliova Belediyesine yazı yazarak, “Ortaklar-Aydın demir yolu hattı İncirliova istasyonu 120 ila 160 kilometredeki Atatürk Mahallesi hemzemin geçidin korumalı hale getirilmesi kapsamında teşekkülümüzce saha imalatları tamamlanmıştır. Geçidin korumalı olarak çalıştırılabilmesi amacıyla hemzemin geçit bekçilik hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır” ifadeleri ile görevli talebinde bulundu.

GÖREVLİ OLMAYINCA BARİYERDE KONULAMADI

Yazışmalar devam ederken, görevli olmadığı için hemzemin geçide bariyerde konulamadı. İncirliova Belediyesi’nin görevliyi Aydın Büyükşehir Belediyesinden talep ettiği öğrenildi. İncirliova Belediyesi veya Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin ne zaman ve nasıl görevli vereceği mahalle halkı tarafından da merakla beklenirken, vatandaşlar hemzemin geçidin bir an önce açılmasını istiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM