Karpuz için Yöresel Reklam Filmi çekildi

Karpuz için Yöresel Reklam Filmi çekildi

Karpuz için Yöresel Reklam Filmi çekildi
Son Güncelleme: Whatsapp

Adıyla ve tadıyla Ege Bölgesi’nin en meşhur karpuzu olan Cincin Karpuzu’nun, geçen yıl çekilen Türkü klipinden sonra şimdide yöresel reklam filmi çekildi.

Karpuz için Yöresel Reklam Filmi çekildi
Karpuz için Yöresel Reklam Filmi çekildi

Projenin senarist ve Yönetmenliğini üstlenen Eşref Gülpınar; “Cincinli Karpuz üreticilerinden Uysal Serindağ’ın tarlasında kısa reklam filmi çekti. Türkiye’de ilk defa, bir karpuz için Yöresel Reklam Filmini çekildi. Karpuz, ülke de ve Aydın’da yaşanan sıcak havaların etkisiyle, yaz aylarında en çok tüketilen ve serinletici özelliğiyle de dolaplarımızdan eksik olmayan bir meyvedir. Vitaminler açısından ise zengin bir potansiyeli olan karpuz A, C, B1, B3, B5, B6 ve B92 gibi vitaminleri içermektedir. Ünü Aydın ve Türkiye’yi aşan, Koçarlı’ya özgü organik meyve Cincin Karpuzu için geçen yıl adına türkü yazılıp klip çekildi. Koçarlı Belediye başkanı Nedim Kaplan’ın desteğiyle, Aydınlı amatör- yerel sanatçı Eşref Gülpınar tarafından yapılan bu çalışma da, cincin karpuzu ile birlikte, Koçarlı’nın tarihi ve Turizmi de tanıtıldı. Egenin bu meşhur Cincin karpuzu için, şimdide 3 dakika 48 saniye süren “Yöresel Kısa Reklam Filmi” çekildi.

Karpuz için Yöresel Reklam Filmi çekildi
Karpuz için Yöresel Reklam Filmi çekildi

“TÜRKİYE’DE BİR İLK”

Bu projenin de senarist ve Yönetmenliğini üstlenen Gülpınar; “Bu sezon Cincinli Karpuz üreticilerinden Uysal Serindağ tarafından Cincin karpuzuna reklam filmi teklifi ve destek sözüyle senaryoyu yazıp film çekimini gerçekleştirdik. Geçen yıl yaptığımız Cincin karpuzu isimli yöresel türkü ve klipimiz oldukça tıklanıp izlenmiş ve özellikle karpuz üreticilerine de katkı sağlamıştı. Şimdi ise, Türkiye’de bir ilk olan bu yöresel karpuz reklamı çalışmamızın da, adıyla tadıyla meşhur Cincin Karpuzu’nun marka değerine katkıda bulunacağına inanıyorum.

Zeybek Film ekibi olarak Aydın’ınımızda birçok projelere imza attık yine yöresel türküler yapmaya, kısa reklam filmleri çekmeye de devam edeceğiz. Aydın’ımızın tanıtımın faydamız olacağını düşünüyorum” diye konuştu. Cincinli üreticilerden Uysal Serindağ; “Cincin mahallenizle özdeşleşen adı ve tadıyla ünlü Cincin Karpuzumuzun daha çok, değer kazanacağına ve daha çok tanınıp sevileceğine inanıyoruz” dedi. Cincin karpuzu, Yeni çekilip- yayınlanan yöresel reklam filmiyle daha da çok popüler bir meyve olacağa benziyor. Cincin karpuzu reklam filmi

(Acemi) Senarist- yönetmen; Eşref Gülpınar, yapım Zeybek film oyuncu Buse Bozan, Hakan Rüştü Ateş, Uysal Serindağ, Kamera: Levent Kaplan, Montaj, Onur Şahin.

ResimLink - Resim Yükle

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.