Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Manda boğası dağıtıldı

Manda boğası dağıtıldı

Aydın’ın Bozdoğan İlçesinde “Hayvancılığın geliştirmesi Projesi” kapsamında 3 yetiştiriciye manda boğası dağıtıldı.

Manda boğası dağıtıldı
Manda boğası dağıtıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Hayvancılığın geliştirmesi Projesi” kapsamında Aydın’da alımı ve dağıtımı planlanan ve uygulama talimatı gereğince desteklemeye hak kazanan 3 yetiştiriciye, Aydın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından manda boğası verildi.

Bozdağan’ın kırsal Ziyaretli Mahallesi’nde yaşayan Manda Islah Sistemine (MIS) kayıtlı Mutlu Çırak, Ali Özsarı ve Fatma Özkan’ a manda boğalarının teslimi gerçekleştirildi.

Manda boğası dağıtıldı
Manda boğası dağıtıldı

“SÜT VERİMLERİ YÜKSEK”

Aydın Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Hamit Eray Yeşilçayır ve Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Aydın Tarı, yetiştiricilere hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Müdürlüğün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Aydın’a getirken manda boğalarının, İtalyan Manda combaları olup süt verimlerinin yüksek annelerin yavruları olduğu belirtildi. Açıklamada, “Manda combalarını teslim alan yetiştiricilerimize hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuşlardır. Proje gereği tohumlama yaşına kadar bakımını ve tohumlama yaşına geldikten sonra 2 yıl sürüsünde kontrollü tohumlama yapacağı taahhüdünü veren bu işletmelerimizdeki Manda combaları 2 yıl süreyle İl Müdürlüğümüz personellerince teknik takibi yapılacaktır. Ülkemiz ekonomisine ve Aydın’ımıza hayırlı olmasını dileriz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM