Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

2020 Para Kazandıran Niş Blog Fikirleri

2020 Para Kazandıran Niş Blog Fikirleri

2020 Para Kazandıran Niş Blog Fikirleri. İnternetten para kazanma son yıllarda teknolojinin de gelişmesi ile insanlar arasında çok fazla rağbet görmeye başladı. Dolayısıyla bir çok insan para kazanmak için sanal ortama yöneldi. Sanal ortamdan para kazanma yıllarından birisi ise blog yazarak para kazanma yoludur. Peki, Hangi blog para kazandırır?

Blog yazarak para kazanmak bir çok insanın başarmayı hedeflediği fakat çoğu insanın da maalesef sabırsızlığından dolayı kaybetmeye mahkum olduğu bir alan. İnsanlar bazı şeylerin birden ve çabucak olmasını bekliyor ve maalesef gerçek hayatta böyle bir olay çok nadir gerçekleşiyor. Eğer başarılı olmak istiyorsanız birinci ön koşulunuz sabır ikincisi ise sürdürülebilirlik olmalıdır. Bir işe bir gün başlayıp ertesi gün vazgeçerseniz muhtemelen hayatta pek bir şey başaramayacaksınızdır. Gerçekler acıdır. Geçelim niş blog fikirleri hakkında bilgi vermeye. İşte 2020 yılında en çok rağbet gören niş blog fikirleri.

1- İnternetten Para Kazanma Temalı Bloglar

Para Kazandıran Niş Blog Fikirleri deyince akla ilk gelen budur. Konunun kendisinden çıkar para. Para parayı çeker diye bir söz vardır. Parasız sağlam bir başlangıç yapamıyoruz hayatta. “İşte internetten para kazanmanın yolları” veya ” Youtube’dan nasıl para kazanılır” gibi blogları sık sık rastlanmışsınızdır. Bu bloglar nasıl para kazananılacağını öğretirken para kazanan bloglardır.

internetten para kazanmak
internetten para kazanmak

Bu tür bloglar sağlam içerikler ürettiği müddetçe çok tatmin edici rakamlar kazanabilirler. Peki sadece internetten para kazanmak üzerine mi blog açabiliriz. Elbette hayır bu sadece getirisi olanlardan birisidir. İnsan yazmayı sevmediği, üretmekten hoşlanmadığı bir konuda pek süreğenlik sağlayamaz. Yani bir anlık hevesle atılıp sonra yarıda kesmektense önce sağlam bir karar aşamasından geçireceksiniz fikrinizi. Sağlık problemleri üzerine bir şey bilmeden gidip tedavi yöntemleri üzerine yazı yazarsanız kendinizi cinayetten cezaevinde bulabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmak üzerine bir blog açacaksanız bunun da niş konusunu belirlemelisiniz. Örneğin sadece “Youtube üzerinden para kazanma” rehberi görevi gören bloglar mevcuttur yurtdışında.

Uzman olmak gerekliliği var mıdır? Bence yoktur. Bir konu insan sağlığını tehdit etmediği ve herhangi bir canlıya zara vermediği müddetçe araştırılıp üzerine yazılabilir.

2. Finansal Rehberlik

Para paradan kazanılır dedik. İkinci sırada da yine ekonomi konuları üzerine rehberlik yapan siteler yer alıyor. İnsanlara “faizsiz araç kredisi” “uygun faizli konut kredisi” veya “en uygun ihtiyaç kredisi” gibi konularda rehberlik eden siteler anlaştıkları bankalar üzerinden komisyon dahi elde edebiliyorlar.

Başka bir niş konu “para biriktirmek” üzerine bir blog olabilir. “nasıl tasarruf edebiliriz” veya “altın yorumu” “dolar analizi” gibi bloglar hayal edemeyeceğiniz rakamlar kazanabiliyorlar.

3. Yatırım Blogları (Hisse Senetleri, Kripto Para Birimi vb.)

Gördüğünüz gibi hala para üzerinden dönüyor muhabbet. Paraya rehberlik etmekten, tasaruuf etmeden bahsettim bunun yanı sıra şimdi nasıl nerey yatırım yapılır gibi niş bir fikir çok rağbet görebilir.

niş blog fikirleri
2020 Para Kazandıran Niş Blog Fikirleri

Borsa blogları üzerinden milyoner olan bloggerlara Tim Sykes verilebilir. Bu insanlar milyarlar kazanıyor bu şekilde. Japon yeni üzerinde bir niş blog açmak yapılmayanı yapmak olacaktır.

4. Yaşam Şekli ve Özgün Bloglar

Etrafınıza baktığınızda instagram üzerinden veya sanal pek çok ortam üzerinden binlerce dolar para kazanan bir sürü insan görmüşsünüzdür. Instagram son yılların aşırı rağbet gören uygulamasıdır. Yeni, çılgın, yapılmayanı yapan, göze çarpan bir yaşam şekli ile üretkenliğinizi birleştirip niş bir yaşam tarzı blog yazarı olabilirsiniz. Her şey sizin elinizde. İnsanlar sadece sizi merak ettiği için dahi günde defalarca kez girip sizin paylaşımlarınıza bakacaktır.

Yeterince büyüdüğünüzde bir süre sonra sponsorlar sizi arayacaktır. Unutmayın ana nokta yapılanı yapsanız dahi yapılmayan yönünden yapmaktır.

5. Sağlık ve Fitness blogları

Öyle umuyorum ki herkes hayatında en az bir kere spor salonu deneyimi yaşamıştır. Sağlıklı yaşamak ve bu konuda bilgi almak isteyen milyonlarca insan var. Hedef kitleniz gayet geniş. Sağlık ve fitness blog başlığından türetebileceğin onlarca alt konu var.

Örnek vermek gerekirse, sadece veganlar için yazı üretebilirsiniz veya yoga üzerine üretebilirsiniz. Yaz aylarında karın kası yapmak isteyen erkeklere yada kilo vermek isteyen hanım kızlarımıza içerik üretebilirsiniz.

2020 Para Kazandıran Niş Blog Fikirleri
2020 Para Kazandıran Niş Blog Fikirleri

İnsanlar her zaman çıplak seksi görünmenin yeni yollarını ararlar. Bu seksiliği ve arzuyu kullanın. İnsanların ilgisini çekin devamını onlar getiri merak etmeyin. Tüm dünyada bu iş yapar.

6. Moda Blog

Herhalde ülkemizde en çok kar elde eden sektörlerden birisinin kadın giyim sektörü olduğunu söylememe gerek yoktur. Dünyada en yaygın blog türü olmasının yanı sıra en çok kazanç elde eden blog fikirleri de buradan çıkar. Sadece türban, eşarp modelleri üzerine bile blog açanlar gördüm. Gelinlik modelleri, takı modelleri, kadın çorabı türetin türebildiğiniz kadar.

Moda deyince aklınıza sadece kıyafet veya takı da gelmesin. Makyaj yapmak da modaya girebilir. Youtube üzerinden o meşhur ponçik makyaj yapan kızlarımızı görüyorsunuz. “En çok tercih edilen fondoten” bir konudur.

7. Yemek ve Yiyecek Blog

Açıkcası sadece yemek tarifi üzerinde blog açarsanız sizi şuan aşırı derece zorlar ve çok uğraştırır. Fazlasıyla para harcamanız gerekebilir başlangıçta ilk sıralara yükselmek istiyorsanız.

Pich of Yum gibi bloglar , her ay MİLYONLARCA tıklanma ile yurtdışunda 50.000 $ / m’nin üzerinde gelir elde ediyor. Siz de kendinize sadece çorba çeşitleri üzerinden veya vegan yemek çeşitleri üzerinden yada glutensiz yemekler üzerine veya sadece mantar ile yapılan yemekler gibi niş bir blog açarak daha az da olsa pasif gelir elde edebilirsiniz.

8. Evcil Hayvanlar Blog

Bilmiyorum farkettiniz mi insanlar evcil hayvanlarını çocukları kadar seviyorlar. Dolayısıyla nasıl bir insan çocuğu hakkında bir şeyi merak edip ilgi duyup araştırıyorsa evcil hayvan sahipleri de böyle bir araştırmaya giriyorlar. “Kedim ısırıyor” “Köpeğim durmadan havlıyor” gibi bir sürü arama yapılıyor google üzerinden.

evcil hayvan blog
evcil hayvan blog

Kendinize bir niş olarak “muhabbet kuşları” veya papağanları seçebilirsiniz. Papağanlar üzerine yazacağınız enteresan bilgiler ile papağan besleyen insanların ilgisini çekerseniz buradan gelir elde ihtimaliniz yüksektir.

9. Seyahat Blogları

Evet biliyorum çok fazla seyahat blogu var ve bunların arasından sıyrılıp bir yerlere gelebilmek oldukça zor olacaktır. Bu yüzden bunu daha niş hale getirebiliriz. Çok fazla rağbet gören bir turistik mekan düşünün. Örneğin, mersin kızkalesi veya aydın kuşadası veya daha niş gökçeada gibi. Buralar üzerine ne yenilir, nereye gidilir gibi üreteceğiniz yazılar ön plana çıkabilir.

10. Anne-Babalar için Blog

İnsanlar çocuklarını sever. Hem de öyle severler ki kendilerinden daha önemlidir onlar için. Bu yüzden çocuklar, bebekler, hamilelik, çocuk gelişimi, anne ve babaların yaşadığı spesifik konular her zaman sizi öne çıkarabilir. Sadece eğer bir anneyseniz çocuğunuzu nasıl büyüttüğünüzü ve hangi konularda zorlandığınızı düşünebilirsiniz.

İşte bu şekilde bir sürü anne baba var. Çocuğum çok çekingen, çocuğum sürekli kavga ediyor gibi konu başlıkları google da aratılan başlıca sorular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM