Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

O belediyeden çiftçiye yonca desteği

O belediyeden çiftçiye yonca desteği

AYDIN’ın Germencik İlçe Belediyesi kendi arazilerinde yetiştirdiği yoncaları GERKOP aracılığıyla üyelerine piyasanın altında uygun bir fiyattan dağıttı.

O belediyeden çiftçiye yonca desteği
O belediyeden çiftçiye yonca desteği

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, belediyenin atıl ve boşta olan arazilerini tarıma açtı. Tarıma açılan arazilere ilk etapta yonca ekimi gerçekleştiren Germencik Belediyesi, hasadı gerçekleştirerek Germencik Üretim, İşletme ve Pazarlama Kooperatifi – GERKOOP’a hibe etti. GERKOOP ise hibe edilen yoncaları kooperatif üyelerine piyasaya fiyatlarının altında uygun bir ücretle dağıtımını gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan GERKOOP Başkanı Ersel Has, “Germencik Belediyesi yetiştirmiş olduğu yoncaları karşılıksız olarak GERKOOP’a hibe etmiştir. Yapmış oldukları destek için teşekkür ederiz. GERKOOP olarak biz de üyelerimize piyasa değerinin altında ücretle dağıtımını yaptık” dedi.

“HER ŞEY EKONOMİMİZİN CAN DAMARI ÇİFTÇİ VE ÜRETİCİLERİMİZ İÇİN”

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş ise, “Çiftçi ve üreticilerimize yönelik desteğimiz sürüyor. Belediye arazilerimiz üzerinde yetiştirdiğimiz yoncaları hasat ederek GERKOOP’a karşılıksız olarak hibe ettik. GERKOOP ise piyasa fiyatlarının çok altında bir ücretle üyelerine dağıtımını sağladı. Gerek kooperatifçiliğin gelişmesi için attığımız destekleyici adımlar gerekse üreticilerimizin huzur ve refahını sağlamaya yönelik başlattığımız çalışmalara aralıksız devam edeceğiz. Her şey ekonomimizin can damarı çiftçi ve üreticilerimiz için. Hayırlı, bereketli olsun” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM