Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Öğrencilere tablet kampanyası başlattı

Öğrencilere tablet kampanyası başlattı

AYDIN’ın İncirliova İlçesinde yaşayan iş insanı Hatice İrik, pandemi dolayısıyla okula gidemeyen ve evde EBA ile ders gören öğrenciler arasında bilgisayarı olmayanlara tablet hediye ederek ‘sendevarmısın’ kampanyası başlattı.  

Öğrencilere tablet kampanyası başlattı
Öğrencilere tablet kampanyası başlattı

Aydınlı iş insanı ve aynı zamanda AK Parti İncirliova Belediye Meclis Üyesi olan Hatice İrik, pandemi dolayısıyla okulların kapalı olması ve çocukların derslerinden geri kalmamaları için ‘sendevarmısın’ kampanyası başlattı. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ve Milli Eğitim onayı ile evlerinde bilgisayar ve tableti olmayan öğrencilere ulaşılmaya çalışılıyor. Ulaşılan öğrencilere tablet hediye edilerek EBA’dan derslerini takip etmeleri sağlanacak. Sosyal medya üzerinden de ‘sendevarmısın’ kampanyası ile çağrıda bulunan İrik, bu kampanya da herkesin katkı sağlamasını arzu ettiğini söyledi. İlk tableti ise İstiklal Mahallesinde yaşayan Doktor Reşit Galip Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Ganime Demirtaş (12) ve aynı okul 5. Sınıf öğrencisi Fatma Demirtaş (11) ile Nazmi Topçuoğlu İlk Okulu 3. Sınıf öğrencisi Musa Can Demirtaş (10) kardeşlere hediye etti. Demirtaş kardeşler aldıkları tableti birlikte kullanaclarını belirterek büyük sevinç yaşadı.

Öğrencilere tablet kampanyası başlattı
Öğrencilere tablet kampanyası başlattı

“HERKESİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ”

Herkesin desteğine ihtiyaçlarını olduğuna vurgu yapan Hatice İrik, “Türkiye’de okuma çağında yaklaşık 20 milyon öğrenci bulunmaktadır. Ne yazıkki 2 milyon civarında öğrencinin bilgisayar ve tableti yok. Bu Türkiye için imkanı ve telafisi zor kayıplara neden olmaması ve gençlerimize destek amacıyla onlara bir nebze olsun katkı sağlamak için bir tablet kampanyası başlattık. Kampanyamızın adı ‘sendevarmısın’ oldu. Bu konuda herkesin desteğini bekliyoruz. Biz varız ve herkesi bu kampanyaya destek olmasını bekliyoruz. Kampanyamızda okuma çağındaki çocuklarımızın tespiti için ilçe Kaymakamına ricada bulunduk. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve ve Dayanışma Vakfı (SYDV)  tarafından ve okullardan da onay alınarak bize tableti ve bilgisayarı olmayan öğrenci listeleri verildi. Bizde aldığımız bu listeler doğrultusunda okul çağındaki çocuklarımıza bağışçılarımızında desteği ile onların yollarına ışık olmak istiyoruz. Bu incilerimizi kaybetmek istemiyoruz. Hep birlikte bu bir kampanya ve yerelde başladı ama biz bunu genele yaymak istiyoruz. Hepimiz biriz. Pandemi çocuklarımızın eğitimine engel olmasın. Bu süreçte hiçbir çocuğumuz fırsat eşitsizliği sebebiyle eksiksiz kalmasın. Her çocuğun bilgisayarı olmaya biliyor. Bütün çocuklar anne babaları için özeldir. Ancak onlarında bazen elinden bir şey gelmiyor. Amacımız tüm gençlerimize faydalı olmaktır. Onlar bizim geleceğimiz. Gençler olmazsa biz yarını yaşayamayız. Onlar yarınlarımız bizim.”

Öğrencilere tablet kampanyası başlattı
Öğrencilere tablet kampanyası başlattı

“BİRLİKTE KULLANACAĞIZ DERSLERDEN GERİ KALMAYACAĞIZ”

Kardeşleriyle birlikte kullanacağı tableti alan Doktor Reşit Galip Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Ganime Demirtaş, “Pandemi dolayısıyla derslerimden geri kaldım ve EBA’ya giremedim. Evde bilgisayar ve tabletim yoktu. Hatice ablada böyle bir kampanya başlattı. Onun sayesinde EBA’ya girip derslerimizi takip edebileceğiz. Bunu kardeşlerimle de paylaşacağım. Kendisine çok teşekkür ederim” dedi.  

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
hatice irik

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM