Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Pandemide Atom Çayı İlgi Görüyor

Pandemide Atom Çayı İlgi Görüyor

ResimLink - Resim Yükle

AYDIN’ın İncirliova İlçesinde havaların soğuması ve Kovid-19 vakalarının artmasıyla ‘Atom Çayı’na ilgi arttı. 20 çeşit karışımdan oluşan Atom Çayı kilosu 100₺’den satılmaya başlandı.

Atom çayı
Pandemi Atom Çayına ilgiyi artırdı

Türkiye genelinde olduğu gibi vatandaşlar soğuk havalarda hastalıklardan korunmak için doğal yöntemlere başvuruyor. Dünyayı etkisi atına alan Covid-19 salgını da vatandaşların bitki çaylarına olan ilgiyi artırmasına neden oldu. İncirliova’da 15 metrekarelik dükkanda aktarlık yapan ve bitki çaylarının daha çok satıldığını belirten evli ve 1 çocuk annesi Özlem Sarsılmaz, kışın insanların soğuk havalarda daha çok gribal hastalığa yakalandığını belirterek bitki çaylarına olan rağbetin arttığını dile getirdi.

ATOM ÇAYI NASIL YAPILIR?

Atom Çayı ballıbaba, Mersin yaprağı, kuşburnu, portakal kabuğu, okaliptüs, ekinezya, nar kabuğu, portakal dilimi, gül tohumu, hatmi çiçeği, ebegümeci çiçeği, havlıcan, kiraz sapı, karabaş otu, ıhlamur, adaçayı, zerdeçal, karabiber, defneyaprağı ve papatya çiçeği olmak üzere 20 çeşit bitki karıştırılarak hazırlanıyor.

Kışın birçok rahatsızlığa iyi gelen bitki çaylarının karışımıyla yapılan ‘Atom Çayı’nın daha çok etkili olduğunu vurgu yapan Sarsılmaz, grip, soğuk algınlığı, öksürük ve ciğerler için çok faydalı olduğunu söyledi. Özel karışımla yapılan atom çayının kilosu 100 TL’den satılıyor.

Pandemi Atom Çayına ilgiyi artırdı
Pandemi Atom Çayına ilgiyi artırdı

ATOM ÇAYI HER DERDE DEVA

Atom Çayı’nın faydalarının çok olduğuna vurgu yapan Özlem Sarsılmaz, “Ailemde sürekli baharat ve lokanta işleriyle ilgileniyordu. Bende küçük yaşlardan beri bu işlerin içerisindeyim. Mardinli olduğum için Güney Doğu Mutfağı üzerinden ilerleyerek İncirliova’ya lokanta tarzı bir işyeri açmak istedim.

Ancak pandemi sürecinin o sektörü çok etkilemesinden dolayı çevrem ve akrabalarım bana baharat konusunda da tecrübe sahibi olduğum için bu işi yapmamı önerdiler. Ben de bu işi yapmaya karar verdim. Kış aylarında insanların gribal hastalıklara karşı çok etkili olan 20 çeşit bitkiyi karıştırarak Atom Çayı‘nı oluşturdum. Bu çay grip, soğuk algınlığı, öksürük ve ciğerler için çok faydalı oluyor. 20 çeşit baharat var. Atom Çayı kışın en çok satılan karışım ve ilgi her geçen gün artıyor” dedi.

Pandemi Atom Çayına ilgiyi artırdı
Pandemi Atom Çayına ilgiyi artırdı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM