Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Para Kazandıran Niş Blog Fikirleri

Para Kazandıran Niş Blog Fikirleri

Blog yazarak para kazanmak günümüzdeki teknoloji çağında bir çok insanın kalkıştığı bir uğraştır. Bu uğraşta da diğer sektörlerde olduğu gibi bazı kritik noktalar vardır. Bu kritik noktalarda birisi de blog konusu ve içeriğidir. Blogunuzun konusu ve içeriği ne kadar özgün ve taleplere açık olursa para kazanma ihtimaliniz de o kadar artacaktır. İşte sizlere sunabileceğim bazı para kazandıran niş blog fikirleri aşağıdaki şekildedir.

  • Örgü ve Dikiş Blogu
  • Ebeveynlik üzerine Blog
  • Sağlık konularında bilgilendirici Blog
  • Tasarruf ve Tutumlu yaşam Blogu

1- Örgü Ve Dikiş Blogu

Sadece kadınlara yönelik bir blog olacağını sanıyorsanız ve kitlenizin daraldığını düşünüyorsanız muhtemelen yanılıyor olacaksınızdır. Örgü modelleri ve dikiş teknikleri üzerine her sabah yayınlanan sabah programlarının dahi reyting rekorları kırdığı düşünüldüğünde ince ve kendine özgü dikiş tekniklerinin ve örgü modellerinin paylaşıldığı bir blog size uzun vadede güzel kazançlar sağlayabilir. Sosyal medya faktörünü de işin içine katarsanız çok kısa bir sürede kendinize bir kitle oluşturabilir ve paylaşımlarınıza devam ettiğinizin sürece kitlenizin büyüyerek gelirinize de aynı oranda etki ettiğini göreceksinizdir. Paylaşımlarınızın özgün, yaratıcı, ilham verici olmasının yanısıra fotoğraf ve videolar ile desteklenmesi böyle bir blog için eksta önem taşıyacaktır. Hedef kitleniz ile kuracağınız diyalog aranızdaki bağı güçlendirecek ve ilerleyen süreçlerde olayı farkı bir boyuta taşımanıza olanak tanıyacaktır.

2- Ebeveynlik üzerine Blog Açmak

Dünya’ya her gün milyonlarca bebek merhaba demektedir. Anne ve babalar evlatları için her türlü tehlikeyi göze alabilecek seviyede eylemlerde bulabilir. Çocuk bakımı, yeni anne olmuş kadınlara tavsiyeler, çocuk yetiştirme, tavsiye bebek mamaları, yeni doğmuş bebek nasıl banyo yaptırılır gibi başlıklar üzerine gerçekleştireceğiniz paylaşımlar ve özgün yazılar sizleri binlerce ebeveyn ile buluşturabilme kapasitesine sahip olacaktır. Burada önemli olan husus sizin samimiyetiniz ve içeriğinizde yer alan sıcakkanlılığınızdır. Okuyucu kitleniz sizin yazdıklarınıza ve zamanında deneyimleyerek paylaştıklarınız ile ne kadar derinden bir bağ kurar ise sizin ile olan ilişkisi o kadar sıklaşacak ve yazılarınız yoluyla deneyimlerinizden faydalanma isteği her geçen gün artacaktır. Yine burada da ana noktamız yazmaya devam etmek ve sosyal medya üzerinden yazdıklarımızı destekleyici paylaşımlar yaparak hedef kitlemize ulaşmaya çalışmaktır.

3- Sağlık konularında bilgilendirici Blog

Elbette bir beyin cerrahının uzmanlık alanında sizden yazılar üretmenizi beklemiyorum. Bunu alternatif tıp olarak veya bir üstteki başlıkta belirttiğim gibi deneyimlerinizden ve araştırmalarınızdan faydalanarak ürettiğiniz yazılar olarak düşünebiliriz. Örneğin dağ kekiğinin insan sağlığı üzerine olan olumlu etkileri üzerine araştırma yaparak yazı yazmak için beyin cerrahı olmanız gerekmez. Keçi sütünün veya deve sucuğunun nasıl lezzetler olduğuna, hangi egzersizlerin insan bedeninde nasıl etkiler bıraktığı üzerine yazılar yazabilirsiniz. İnsanların ilgisini çekebilecek ve aynı zamanda okuyan hiçkimsenin sağlığını tehlikeye atmayacak nitelikte yazılar olması herkes için en iyisi olacaktır.

4- Tasarruf ve Tutumlu yaşam Blogu

Biliyorsunuz, ülke olarak ve ekonomik olarak pek iyi bir süreçten geçmemekteyiz. Bu dönemde bizlerin pasif gelir arayışlarına girmesi veya paramızı elimizde tutmaya çalışarak ek gelir fırsatları aramaya çalışması da bence bu yüzden meydana geliyor. Kendinize özgü tasarruf planlarınız ve taktikleriniz mevcutsa bunu insanlarla paylaşabileceğiniz bir blog açmak pek de kötü bir fikir sayılmaz. Çünkü bazen öyle tasarruf planlarıyla karşılaşabiliyoruz ki insanlar neredeyse bir servet oluşturabiliyor yaşam biçimi haline getirdikleri tutumlu ve tasarruflu hayatlarıyla. Bu bağlamda eğer sizlerin de insanlara sunabileceğiniz para yönetimi, tasarruf ve ekonomi konularında bir şeyleriniz varsa durmayın üretmeye başlayın. Başarmanın iki önemli etkeni başlamak ve devam ettirmektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM