Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Sarıgül; Siyasi partiler bizi örnek alacak

Sarıgül; Siyasi partiler bizi örnek alacak

ResimLink - Resim Yükle

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin İl Başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirmek için Aydın’da; “Türkiye tarihinde ilk kez bir genel başkanı partiye kayıtlı üyeler seçecek. Siyasi partiler bizi örnek alacaklar” dedi.

Sarıgül ilk olarak parti binası çevresindeki esnafı da ziyaret etmesinin ardından parti binasında basın toplantısı düzenleyerek soruları yanıtladı. TDP Genel Başkanı Sarıgül, parti olarak tam bir demokrasi ve özgürlük getirdiklerini ve Türkiye tarihinde ilk defa bir Genel Başkanı partiye kayıtlı üyelerin seçeceğini belirterek, “Bundan sonra her siyasi parti bizi örnek alacak. Her siyasi partinin üyesine sesleniyorum. Cesaretiniz varsa, üyelerinize güveniyorsanız sizde kendi tüzüğünüzü değiştirin. Böylelikle Aydın’dan sesleniyorum ki Türkiye tarihinde ilk kez bir genel başkanı partiye kayıtlı üyeler seçiyor” dedi.

“ÜLKENİN EN ÖNEMLİ MESELESİ SİYASETİN DÜZELMESİDİR”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Partisi olarak, Türkiye’yi gıdada dışa bağımlı olmaktan kurtaracaklarını ve çiftçinin elindeki ürünlerin değerinin karşılığını vereceklerini ifade ederek, “Bu ülkenin en önemli meselesi siyasetin düzelmesidir. Siyaset düzelmeden hiçbir şeyi düzeltemeyiz. Parti içi demokrasi olmadan siyaset işlemez. Parti içi demokrasi parti yöneticilerinin belediye başkan adaylarının, milletvekili adaylarının mutlaka ve mutlaka üyeler seçerse parti içi demokrasi yerine gelir. Bugün bakıyoruz ki belediye başkanları atama ile geliyor, yine bakıyoruz ki milletvekilleri Genel Başkanların iki dudağının arasında. Böyle bir demokrasi olmaz” dedi.

ÜYELER 19 EYLÜL’DE SANDIK BAŞINA GİDECEK

Partiye kayıtlı tüm üyelerin 19 Eylül Pazar günü sandık başına gideceklerini de söyleyen Sarıgül, “Türkiye tarihinde ilk defa bir Genel Başkanı partiye kayıtlı üyeler seçecek. Ben kendimi önce partiye kayıtlı üyelere sonrada inşallah hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden bütün yurttaşlarıma emanet ediyorum.  Bir genel başkan partiye kayıtlı üyelerine güvenemezse vatandaşa nasıl güvenecek. Bir genel başkanı 1200 delege seçerse bunun adı demokrasi olur mu? Onun için TDP olarak tam bir demokrasi ve özgürlük geliyor. Bundan sonra her siyasi parti bizi örnek alacak. Her siyasi partinin üyesine sesleniyorum. Cesaretiniz varsa, üyelerinize güveniyorsanız sizde kendi tüzüğünüzü değiştirin. Böylelikle Aydın’dan sesleniyorum ki Türkiye tarihinde ilk kez bir genel başkanı partiye kayıtlı üyeler seçiyor. Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanlık adaylık müracaatı şuandan itibaren başladı. Aday olmak isteyen bütün arkadaşlarımıza bütün partimizin kurulları açıktır. 19 Eylül Pazar günü Türkiye’nin bütün ilçelerinde kurulacak olan sandıklarda partiye kayıtlı üyeler genel Başkanı seçecektir” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Aydın tdp

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM