Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Sarıoğlu; Gazetecilerin mesleği kutsaldır

Sarıoğlu; Gazetecilerin mesleği kutsaldır

Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “Toplumun doğru ve tarafsız bilgiyi en kısa sürede alması için mücadele eden, bilgi alma hürriyetinin teminatı olan ve yoğun emek sarfederek vazifelerini yerine getiren Gazetecilerimizin Basın Bayramını kutluyorum” dedi.

24 Temmuz’un gazeteciler için önemine değinerek açıklamada bulunan TAHAP Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “Bazen bir kare fotoğraf için saatlerce zor şartlar altında bekleyen, bazen can tehlikesi altında işini yapmaya çalışan, zaman mefumu olmaksızın hayatını mesleğine adayan Gazetecilerimizin mesleğinin kutsallığı konusunda herkes hemfikirdir.

Ailelerine ayıracakları vakti de mesleklerine ayıran, mesai ve tatil günü olmayan Gazetecilerimizin sosyal hakları ve kazanımları için olumlu yönde düzenlemeler yapılması gerektiğini her fırsatta zaten belirtiyoruz. Bu özel gün vesilesiyle tekrar bu konuyu da gündeme getirmekte fayda vardır. Gazetecilerimiz verdikleri emeğinin karşılığını alabilmeli, bağımsızlıklarını koruyabilmeleri adına kimseye muhtaç edilmemeleri devlet garantisi altında olmalıdır. Gazetecilerimizin Sosyal Hakları, Kazanç alanları konusunda devlet eliyle de bir dizi düzenlemeye gidilmelidir.

Tekrar bu duygu ve düşüncelerle tüm Basın Emekçilerimizin Basın Bayramını en içten dileklerimle kutlar vazifelerinde başarılar dilerim” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM