Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

En Yüksek Asgari Ücret Söke’de veriliyor

En Yüksek Asgari Ücret Söke’de veriliyor

ResimLink - Resim Yükle

Yeni yıla girerken Söke Belediyesi’ndeki işçilerin yüzleri güldü. İşçilerin beklediği müjde gelirken, Söke Belediyesi’nde emekçilerin aldığı en düşük düşük asgari ücret 2021 yılı itibariyle 3 Bin 452 TL oldu. Söke Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında düzenlenen toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sökeli işçiler en yüksek maaşı alacak
Sökeli işçiler en yüksek maaşı alacak

Söke Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası tarafından yapılan çalışmalar sonrasında Söke Belediyesi’nde en düşük asgari ücret 3 Bin 452 TL olarak belirlendi. Söke Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı. İmza töreninde Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Başkan Vekili evren Gül, Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli, LİMA A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yörük, Belediye-İş Sendikası Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat Yurdakul, Belediye-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, sendika işyeri temsilcileri bulundu. Belediye bünyesinde çalışan KHL’lı işçileri ilgilendiren ilk toplu sözleşme taraflar arasında imzalandı.

Geçen yıl da genel merkezin isteği doğrultusunda ücretleri en düşük 2 Bin 500 TL olarak belirlediklerini hatırlatan Başkan Tuncel, bu yıl da genel merkezin belirlediği 3 Bin 100 TL’nin üzerine çıktıklarını söyledi.

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; “bu sözleşmeden bütün işçi kardeşlerimin memnun kalacaklarına inanıyorum. Hayırlı olsun. Sendika ile yaptığımız görüşmeler, bütçemizi göz önünde bulundurarak yaptığımız çalışmalar sonunda, CHP’li Belediyeler içerisinde en iyi ücreti belirlemeye çalıştık. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun istekleri doğrultusunda daha da üzerine çıkarak işçilerimizin ücretlerini belirledik” diye konuştu. Belediye-İş Sendikası işçi temsilcileri de Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’e çiçek takdim ederek, emekçinin yanında olduğu için ayrıca teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM