Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

TAHAP, üye başvuru tarihini 15 Ocak’a kadar uzattı

TAHAP, üye başvuru tarihini 15 Ocak’a kadar uzattı

Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu (TAHAP) Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “TAHAP ailesine üyelik başvurularını 15 Ocak 2022 tarihine kadar uzatıyoruz” dedi.

Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu’na Türkiye’nin her köşesinden üye kayıtları her geçen gün artarak devam ediyor. TAHAP Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu’da artan talep üzerine, yeni üye kayıtlarını 15 Ocak tarihine kadar uzattıklarını duyurdu. Mustafa Sarıoğlu yaptığı açıklamasında, “Zalimin zulmü var ise mazlumun Allah’ı var. Aşağıda maddeler halinde açıklayacağımız gerekçeler nedeni ile arı yetiştiricisi, üreten yüreklerin TAHAP ailesine üyelik başvurularını 15 Ocak 2022 tarihine kadar uzatıyoruz.

Geçen yıldan itibaren istifa eden üreten yüreklerin istifalarının malum STK’lar tarafından işleme alınmaması konu ile ilgili yasal süreç başlatılmıştır. Bakanlık talimatı ile bağlı oldukları ilçe tarımlar tarafından istifalar işleme konulmaktadır. Kararname ve tebliğde belirtilen müracaat tarihinin 7 Aralık 2021 ile son müracaatın 7 Ocak 2022 olması nedeni ile istifa edenleri engellemek 2022 aidatını, desteklemeden kesinti almak amacı ile Ek 1 evrakını özellikle geciktirmektedirler. Üreten yürekleri mağdur etmek için uyguladıkları bu oyunu bozuyoruz. Konuyla ilgilide hukuki süreci başlattık. 15 Ocak 2022 tarihi hiç bir şekilde uzatılmayacaktır. Uzun süredir arıcılık yapanlarla ilgili değiştirilmeyecek kesin tarihtir.

Bu tarihten sonra yeni başlayan arıcı kardeşlerimiz üye olabilecektir. Hayvancılık ve bitkisel üretimde kayıtlar devam edecektir. TAHAP gönül hareketi çığ gibi büyürken milli çizgiler dışındaki güçlerin tamamının rahatsızlığı alenen görülmektedir. Rahatsızlık verdiğimiz için onur duyuyoruz. Net bir ifade ile şunu tüm kamuoyu bilmelidir ki hedef Tarımda kızıl elma olacak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM