Turizm çalışanlar otellerinde aşılandı

Turizm çalışanlar otellerinde aşılandı

Turizm çalışanlar otellerinde aşılandı
Son Güncelleme: Whatsapp

AYDIN İl Turizm Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğünün ortak çalışması sonucu Didim ve Kuşadası’nda turizm çalışanları otellerinde aşılanmaya başlandı.

Aydın'da turizm çalışanları otellerinde aşılanmaya başladı
Aydın’da turizm çalışanları otellerinde aşılanmaya başladı

İl Turizm Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından pandemi dolayısyla turizm çalışanları için ortak aşılaması etkinliği düzenlendi. Didim’de bir otelde başlatılan turizm çalışanlarının aşılamasına İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer ve İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz’de katıldı. Didim’de bir otelde başlatılan Kovid-19 aşı çalışmasına turizm çalışanları da yoğun ilgi gösterdi.  Sıraya giren çalışanlar kayıt yaptırdıktan sonra aşılandı. Didim ve Kuşadası’daki tüm otellerde çalışanların aşılanacağı ifade edilirken, aşı yapılan çalışanlarda uygulamadan mutlu oldu.

“ÖNEMLİ UYGULAMALARA İMZA ATTIK”

İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer gazetecilere yaptığı açıklamada, “Pandemi sürecini Türkiye’de en başarılı yöneten illerden birisi olduk. İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan koordinasyon güç birliği noktasında önemli uygulamalara imza attık. Turizm personelimiz hemde turizm tesislerinde aşı sırası gelen vatandaşlarımızın aşılanması için bunu öneli bir etkinliğe dönüştürdük. Böylece hem aşılanma istatistikleri yükselterek güvenli turizm noktasında öncü uygulamalarla örnek bir il olmayı ve dünya üzerinde örnek bir tez yaratmayı başardık” dedi.

“1 MİLYONUNCU DOZ AŞIYI VURACAĞIZ”

İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz ise, “Bölgenin mavi kenti Aydın ilimiz bizimde önemli hassasiyetlerimizden birisi oldu. Güvenli turizmi pandemi süreciyle birlikte iş güdüm içerisinde yürüttük. Her bölgenin kendine göre özellikleri var. Bizde bugün otellerimizde aktif çalışanlara bu hizmetleri devam ettiriyoruz. Kuşadası ve Didim gibi ilçelerimiz daha çok mesaiden sonra insanlarımızın vakit geçirdiklerini biliyoruz. Dolayısıyla bu hizmetleri tüm il genelinde vermek istiyoruz. Bunun dışında konser alanları dahil olmak üzere aşı uygulamasını bayramda dahil yapmayı planlıyoruz. Bugün yada yarın 1 milyonuncu doz aşıyı ilimizde uygulamayı planlıyoruz. Dışarıdan giriş çıkışların yoğun olduğu bir ilde yaşıyoruz. Nüfus bakımından çok iyi bir noktadayız. Türkiye genelinde aşılamada ilk 8 il içerisindeyiz. Amacımız en çok aşıyı ve an hızlı aşılamayı yapan sağlık teşkilatı olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

ResimLink - Resim Yükle

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.