Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Veteriner Hekimler Öncelik İstiyor

Veteriner Hekimler Öncelik İstiyor

Koronavirüs aşısı için Çin’den Türkiye’ye getirilen aşılar tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da kullanılmaya başlanırken, Veteriner Hekimlerin Kovid-19 aşılamasında öncelikli grupta yer vermemesine veterinerler hekimlerden tepki geldi.

Aydın Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Cemil Şahin, veteriner hekimlerin aşı sıralamasına alınmamasına tepki göstererek, “Girişim ve taleplerimize rağmen, Sağlık Bakanlığının, Veteriner Hekimleri sağlık çalışanı olarak değerlendirmeyerek covid 19 aşılamasında öncelikli grupta yer vermemesi kesinlikle anlaşılabilir değildir” dedi.

MİLLİ AŞI İÇİN ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORUZ

Veteriner Hekimlerin, yerli ve milli Kovid-19 aşı geliştirme çalışmalarında, büyük özverilerle, çok önemli aşamalar kaydettiğini belirten Aydın Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Cemil Şahin, “Veteriner Hekim Bilim İnsanlarımızın ve tüm Veteriner Hekimlerimizin halk sağlığı alanında yapmış olduğu büyük çalışmalar ortadayken bu kutsal meslek grubunun sağlık çalışanı olarak değerlendirilmeyerek, öncelikli aşılanması gereken gruba dahil edilmemiş olmasının elle tutulur bir yanı yoktur. Sağlık Bakanlığımızdan acil şekilde bu hatanın telafi edilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM