Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Aydın Lisesinde “Kariyer Günleri Projesi” ilgi gördü

Aydın Lisesinde “Kariyer Günleri Projesi” ilgi gördü

Aydın Lisesi’nin bu eğitim öğretim yılında düzenlediği  “Kariyer Günleri Projesi” tüm hızıyla uygulanmaya devam ediyor. Proje, kapsamında daha önce Tarihçi-Yazar Hayati İnaç’ı misafir eden Aydın Lisesi, Aralık ayında Aydın’da santrifüj teknolojilerinin önde gelen firması Haus Makine A.Ş. sahibi Makine Mühendisi Hakkı Gözlüklü’yü misafir etti.

Aydın Lisesinde “Kariyer Günleri Projesi” ilgi gördü
Aydın Lisesinde “Kariyer Günleri Projesi” ilgi gördü

Makine Mühendisi ve aynı zamanda Haus Makine A.Ş. sahibi Hakkı Gözlüklü, öğrencilere öğrenim hayatı ve mesleği ile ilgili bilgiler verip, öğrencilere kendilerini yetiştirmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

İlimizde faaliyet gösteren Haus şirketleri hakkında bilgi veren Gözlüklü, 67 yılı aşkın zamandır teknolojiyi, verimliliği, hizmet kalitesini ve iş sürekliliğini önemseyen sektörlere için dekantör ve separatör teknolojileri üreten, 32.000 m2’ye yayılmış son teknoloji alt yapısına sahip entegre üretim tesisinde, yılda 650 ürün üretim kapasitesi ve 650’e yakın çalışanıyla; Aydın’dan 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yaptıklarını belirterek kendisinin 3. nesil olarak şirketi yönettiğini ve makine mühendisliğini neden tercih ettiğini öğrencilerle paylaştı.

Şirket olarak Aydın’a yaptıkları çalışmalar, yapmayı planladıkları yatırımlar ve makine mühendisliği hakkında öğrencilere  bilgi aktardı. Yapılan programda öğrenciler tarafından yöneltilen Makine Mühendisliği ve iş dünyası ile ilgili soruları yanıtlayan Gözlüklü, öğrencilere yeni fikirler üretmelerini ve ürettikleri fikirleri mutlaka hayata geçirmelerinin önemli olduğunu belirterek okul ve sosyal hayatlarında başarılar diledi.

Aydın Lisesinde “Kariyer Günleri Projesi” ilgi gördü
Aydın Lisesinde “Kariyer Günleri Projesi” ilgi gördü

“İLETİŞİM ORTAMI OLUŞTURMA GAYRETİNDEYİZ”

Proje hakkında konuşan Okul Müdürü Serkan Akyol; “Öğrencilerin gelecek hayallerini kurmalarını destekleyen “Kariyer Günleri” projesinin yükseköğrenime geçmeye ve iş hayatına atılmaya hazırlanan öğrencilerimizin iş dünyasını tanımalarını sağlarken, gerek özel sektör gerek kamu sektöründeki kurumlar ile öğrencilerimiz arasında birebir iletişim ortamı oluşturma gayretindeyiz.

Proje ile öğrencilerimize iş dünyasından çeşitli isimlerle buluşma fırsatı sağlamasının yanında, öğrencilerimizde kariyer bilincini oluşturmak ve onlara bu konuda bir bakış açısı kazandırmak, meslek seçimi için doğru tercihler yapmalarını sağlamak, kişisel gelişim süreçlerine katkıda bulunarak mezuniyet sonrası karar verme aşamasında daha sağlıklı tercihler yapabilmelerine yardımcı olmak amaçlanmaktadır.

Akademisyenlerin, uzmanların ve sektör temsilcilerinin eğitmenliğinde gerçekleştirilen Kariyer Eğitim Günleri’nde başarı ve yaşanmışlık öyküleri gençlere aktarılmaktadır, Ayrıca özel sektörün  önemli temsilcileri gençleri kariyerlerinde başarıya ulaştıracak bilgiler vermektedirler” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM