Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Sarıoğlu; Raf terörüne ‘hayır’ diyen tek STK TAHAB’tır

Sarıoğlu; Raf terörüne ‘hayır’ diyen tek STK TAHAB’tır

Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Dayanışma Federasyonu (TAHAP) Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti devleti içinde, gıdadaki raf terörüne ‘hayır’ diyen tek zihniyet, STK TAHAP olarak biziz” dedi.

TAHAB Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, Türkiye’de raf terörü ile mücadele etmeyi sürdürüyor. Mustafa Sarıoğlu yaptığı açıklamasında; “Kıymetli arkadaşlarım üreten yürekler ve Aziz Milletimiz. On dört yıl öncede bu günde Türkiye Cumhuriyeti devleti içinde, gıda terörüne, raf terörüne ‘hayır’ diyen tek zihniyet, STK TAHAP olarak biziz. Gıda fiyatlarını tüketen yürekler lehine çevirmenin yolu, bölgesel üretim planlamasına geçmek, üreten yürekleri STK çetelerinden, uluslararası gübre ve ilaç baronlarından kurtarmak, üreten yürekleri, tüketen yürekleri ve yöneten yürekleri tek yürek tek nefes tek ses birlikte Türkiyeyiz felsefesi merkezine oturtmaktan geçer. Hiç bir şekilde devlet garantisi olmayan üretim modellerini TAHAP olarak desteklemeyeceğimiz gibi gerçekleştirilmesine de hukuki haklarımız çerçevesinde asla izin vermeyeceğiz.

İlköğretimden başlayarak üretim merkezli eğtim sistemine geçmek zorundayız. Net bir ifade ile TARIM VE GIDA milli güvenlik meselesi ilan edilerek yol haritası milli plan ve programlarla çizilmelidir. Gelinen noktada konvansiyonel Tarım modelinin başarısız olduğu acı bir gerçektir. Tüm bu konularla ilgili önümüzdeki hafta detaylı bir açıklama federasyonumuz tarafından yapılacaktır. Artık ülkemizde sürdürülebilir Tarım politikalarını bu toprağın kendi evlatları belirlemelidir. Bu konuda devletimizin kurumlarının ve hükumetimizin, bakanlığımızın elini güçlendirecek her türlü desteğe hazır olduğumuzu saygıyla kamuoyuna açıklıyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM